Képzéseink
Képzéseink
Képzőművészet
A művészetoktatás során az esztétikai érzékenységet nyitottságot, igényességet, ízlést formáljuk, illetve fontosnak tartjuk nemzeti hagyományaink értékeinek megismerését.
A foglalkozások során a kötetlen beszélgetésekkel rendszerint előjönnek olyan témák, felvetődnek kérdések, amelyeket részletesen megbeszélve alakíthatjuk a gyerekek értékítéletét.
A képzőművészeti tagozaton a gyerekeket nem képességeik szerint értékeljük, hanem az önmagukhoz képest mérjük a teljesítményüket. Fontosnak tartjuk a szorgalom, az önfegyelem, kitartás, rendszeretet fejlesztését, kialakítását. A közös képek alkotásakor az együttműködést, empátiát, egymás munkájának értékelését, határok betartását gyakorolhatják a gyerekek.
Változatos feladatokkal, technikákkal igyekszünk fenntartani a motivációt.
Rendszeresen díszítjük folyosóinkat a foglalkozásokon készített alkotásokkal, vagy kimagasló eredményekkel részt veszünk pályázatokon, versenyeken.
Zene
Iskolánkban alapfokú művészetoktatás zajlik zeneművészeti ágon.
Válaszható hangszerek: zongora, gitár, hegedű, szaxofon, klarinét, fuvola, furulya.
Zenei tehetséggondozásunk célja, hogy az egyetemes és magyar zenekultúra értékeit megőrizve, tanulóinkat felkészítsük a helyi, regionális és országos rendezvényeken való szereplésre, hátrányos helyzetű diákjainkat felzárkóztassuk és a kiemelkedő tehetségeinket továbbképezzük egyéni fejlesztési terv alapján.
Talentumaikat tanszaki hangversenyeken, hagyományos iskolai rendezvényeken, Fenntartónk jeles eseményein, városunk óvodáiban, idősotthonokban, szociális intézményekben és számos egyéb rendezvény keretében mutathatják be diákjaink a nagyközönség számára.
Legtehetségesebb tanulóink zenei pályákon folytatják tanulmányaikat és szép sikereket érnek el, ezzel is hozzájárulva a zenei-, és az általános műveltség terjedéséhez.
Kórus
Lehangolt vagy? Énekelj kórusban!
Bibliaismeret
A bibliaismereti foglalkozások alkalmasak a szellemi és erkölcsi nevelésre.
Az iskolai élet hétköznapjaiban nagy hangsúlyt kapnak a bibliai értékek és ismeretek, ami hatékonyan hozzájárul a diákok általános intelligenciájának megalapozásához. Intézményünkben teológia mentes, tényleges Biblia ismeret tanítása a cél. Lehetőségük van a tudásukat megmérettetni országos versenyen is, ahol diákjaink évről évre dobogós helyezéseket érnek el.
Sport
Az egészséges életmódra való nevelésnek egyik remek eszköze a sport.
Célunk a mozgás megszerettetése, ezért az iskolában a testnevelés a jókedvű mozgásról szól. Időjárástól függően, lehetőség van a kinti-, és benti testnevelésórákra a nagy sportpályáinkon, illetve a jól felszerelt tornatermünkben is.
A gyerekeket önmagukhoz mért képességei alapján mozgatjuk, és ösztönözzük, hogy bármikor jó érzéssel mozogjanak. A játékos sporttal igyekszünk az önbecsülésüket, mozgás iránti igényüket felkelteni, hogy önállóan, akár életvitelszerűen is sportoljanak, mozogjanak.
Lehetőség van számos versenyen való részvételre is, például mezei futáson, iskolák közötti atlétika versenyeken, torna sportágak versenyein, vagy akár tenisz országos diákolimpián is!
Idegen nyelv
Az iskolában első osztálytól kezdve tanulnak a gyerekek angolul, amivel a középiskolában előnyt szerezhetnek.
Ezenkívül felső évfolyamon van lehetőség második idegen nyelvként németet választani.
Alsóbb évfolyamokon a gyerekek játékos formában, sok-sok élethelyzet eljátszásával bővítik a szókincsüket, és az angol és a német nyelv grammatikai alapjait.
Felsőben már a nyelvvizsgára és felvételire történő felkészítés a cél, a nyelv tényleges elsajátítása mellett.
Legtöbb volt diákunk, már a gimnázium első éveiben sikeres a középfokú nyelvvizsgát tesz.
Olvasóvá nevelés
Kiemelten fontosnak tartjuk az értő olvasás megszerettetését.
Speciális olvasási programunk keretében iskolánk diákjai nem csak a Sztárai óvodánkba, hanem Pécs városának más óvodáiba is elviszik az olvasás szeretetét és élményét.
Tanulóink nagy része egykori Sztárai óvodás, így nekik is élmény visszamenni oda, ahol egykor a Sztárais éveiket elkezdték. Az óvodásaink pedig megismerkednek a mese világán túl a „nagyokkal”. Így, amikor az ovisaink iskolába mennek, akkor már ismerősként látják őket újra, a nagyobbak pedig segítik és támogatják őket az iskolás éveik első heteitől kezdve.
Iskolánk könyvtára is mindig nyitva áll diákjaink számára, ahonnan több, mint ezer könyv közül kölcsönözhetnek könyveket, akár a tanulmányaikhoz, akár az otthoni olvasáshoz.
Délutáni olvasó szakkör keretében is számos klasszikus és kortárs művet olvastak már el. Utána kötetlen beszélgetések keretében van lehetőség az adott könyv témáját feldolgozni. Illetve diákjaink tollából rendszeresen jelennek meg könyvajánlók iskolánk médiafelületein.
Szakkörök
Délután, a tanórák után számos izgalmas szakkör és önképzőkör várja a gyerekeket érdeklődési körüknek megfelelően. Ezeket minden évben a diákok igényeinek felmérése után, az intézményi lehetőségink és adottságaink alapján hirdetjük meg.
Választhatják például a sakkot is, ami a stratégiaalkotás, agyserkentés, közös játék élményét nyújtja. Fejleszti a logikai gondolkodást, önfegyelemre tanít, ráadásul játékos formában. Lehetőségük van a diákoknak akár a versenyeken való megmérettetésre is.
Továbbá számos természettudományi, irodalmi, zenei témakörben választhatnak délutáni elfoglaltságaink közül, ahol a közvetlen tapasztalatszerzés, a tanórákon tanultak elmélyítése és gyakorlása, illetve a kapcsolódó rendezvényekre, versenyekre való felkészülés, vagy csak egy jó társaságban eltöltött délutáni kikapcsolódás a cél.
Robotika, informatika
Iskolánkban a diákok a Lego Wedo, Bee Botok, Mio és Scottie Go robotok segítségével, korosztályuknak megfelelően fejleszthetnek olyan képességeket, mint az algoritmus gondolkodás, a blokkprogramozás, a kritikai gondolkozás, a probléma megoldás, a kollaborációs képesség, a finommotorika, a programozói logika, vagy a prezentáláshoz szükséges előadói készség.
Kiemelten fontosnak tartjuk a biztonságos internet használatra való edukációt! Ezért számos alkalommal tanítjuk őket az internet-etikett ismeretére, kommentelés veszélyeire, zaklatás (bullying) és ellene való védekezésre, adatvédelemre a gyerekek által használt alkalmazások tekintetében.
Számos teremben a klasszikus táblák mellett, e-táblák is segítik a pedagógusaink munkáját.
Az informatika órákat modern számítógépekkel felszerelt tanteremben tartjuk, ahol a programozás, a robotika alapjait sajátíthatják el a diákok, és tanulnak általános digitális ismereteket.
Határtalanul
Iskolánk hetedikes osztályai évről évre sikeresen pályáznak az állam által támogatott osztálykirándulásra. Ennek a programnak keretében elutaznak egy szomszédos ország magyarlakta területére, hogy személyes tapasztalásokat szereznek a külhoni magyarságról, ápolják a magyar-magyar kapcsolatokat, és emellett személyes kapcsolatokat is kialakítsanak.
Erősíti a gyerekek magyarságtudatát, hazaszeretetét és a szép tájak és izgalmas programokon túl láthatják, hogy a magyar nemzet egységes határon innen és határon túl.